АНОНСИ
Не пропусти найцікавішого!
Уляна Супрун
Вишкіл "Слобідські ночі"

Харківщина, 18-20 травня
Коли? 18 - 20 травня
Де? Харківщина
Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації.

«Слобідські ночі» - складова проекту «Взірець» - військового вишколу цивільних осіб. Для кожного, хто у час Х оборонятиме свою домівку від ворога і хоче підготуватись.

Включає напрямки:
- топографія та орієнтування на місцевості
- сценарії засад то контрзасадні заходи
- пошук і облаштування схронів
- облаштування денного табору
- рукопашний бій
- облаштування засідки та дії групи при потрапляння у засідку

Тренер: учасник російсько-української війни Іван Федан. Військовий інструктор з топографії, корекції вогню, тактичної стрільби. Пройшов курс розвідки за системою НАТО.

Контактна особа: Діма Комс

«Взірець» втілюється коштом доброчинців, тому будемо вдячні за будь-яку допомогу. Для фінансової допомоги -картка ПриватБанку: 5168 7573 5285 9195, Шевченко Олег
Уляна Супрун
Чаювання з Сергієм Василюком

Київ, 15 травня
Коли? 15 травня, 19:00
Де? м.Київ, вул. Ярославів вал, 9
Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації.

Якщо Сергій Василюк асоціюється у тебе з українською музикою, концертами, гітарою та гуртом "Тінь Сонця" - ти знаєш лише про одну сторону його діяльності. Він не лише відомий музикант, а ще й громадський активіст, культурний діяч.

Фундація Вільні Люди запросила Сергія Василюка на чаювання, аби поговорити про захист національного простору під час війни.
Уляна Супрун
"Вільні Люди" Харківщини розпочали проект "Взірець" - базовий військовий вишкіл для цивільних
Запрошуємо бажаючих пройти курс, що включає теми:
- підготовка і спорядження;
- топографія, робота з мапами;
- поводження зі зброєю;
- робота в малій тактичній групі.

Кожен бажаючий може долучитись, заповнивши анкету.

"Ми назвали цей проект "Взірець", маючи на увазі людину-приклад для наслідування, людину, яка в складні часи візьме на себе відповідальність та поведе за собою", - говорить інструктор Ivan Fedan.

Тренер курсу - Іван Федан - навесні 2014 року добровольцем відправився в зону АТО, потрапив у групу розвідки. Брав участь у ряді операцій, у тому числі - штурмі висоти "Савур-могила". Пережив падіння гелікоптера під Іловайськом. "Моє життя врятував шолом, переданий волонтерами "Вільних Людей"", - говорить він. Працював разом з Силами спеціальних операцій. Тренував резервістів 8-го полку спецназу, новобранців 131-ї ОРБ та інших. Представлений до ордену "За мужність" 3-го ступеню за операцію на "Савур-могилі". Під час бойового виходу в червні 2015 року отримав складну травму. "Праву ногу врятувало лише диво". Через ускладнення і стан здоров'я, звільнений з військової служби у лютому 2017 року.
Уляна Супрун
Чаювання "Україно-Польські відносини: сучасність та історичні детермінанти"

Київ, 28 березня
Коли? 28 березня, 18:30
Де? м.Київ, вул. Ярославів вал, 9
Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації.

Поговоримо про історичні детермінанти україно-польських стосунків (з акцентом на подіях Другої світової війни), сучасні гострі кути україно-польських взаємин, перспективи україно-польського конструктивного діалогу.

Спікер: Патриляк Іван Казимирович - декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук, професор, провідний дослідник історії українського визвольного руху.

Модератори: Сергій Пархоменко, директор центру зовнішньополітичних досліджень "OPAD" та Микола Марченко, експерт Асоціації українських правників з конституційного та виборчого права.
Уляна Супрун
"Круглий стіл" до 100-річчя відновлення незалежності Білоруської Народної Республіки

Чернігів, 25 березня
Коли? 25 березня об 11:00
Де? Чернігів, пр. Миру, б. 43, Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації

"Круглий стіл" на тему "Відродження незалежності Білорусі та України: історичні паралелі" з нагоди 100-річчя прийняття 3-ї статутної грамоти Ради БНР, якою проголошувалася незалежність Білоруської Народної Республіки (25 березня 1918 року).

Під час заходу презентують книгу дослідниці Валянціни Лебедзєвай "Покликана свободою: нарис життя і діяльності Палути Бадуновой", присвяченої непересічній постаті.

Учасниками "круглого столу" стануть науковці, громадські діячі, журналісти.

Організатори: Фундація Вільні Люди, "Сіверський інститут регіональних досліджень", Сіверський центр післядипломної освіти.
Запрошуємо всіх бажаючих.

Контакти: Олександр Ясенчук, (063) 236-18-03
Уляна Супрун
Презентація дитячої книги "Грайлик" Марії Пилипчак

Київ, 9 березня
У збірку увійшли понад сто народних пісень-ігор, дитячий вертеп, загадки та скоромовки. Книга "Грайлик" - результат багаторічної музично-педагогічної діяльності Марії Пилипчак - керівника дитячого фольклорного ансамблю "Цвітень", якому вже виповнилося 32 роки. В основу музичної методики навчання дітей покладені експедиційні записи, зібрані автором збірки в різних регіонах України.

Де? м. Київ, вул. Ярославів вал, 9
Коли? 9 березня о 18:30
Запрошуємо всіх бажаючих!

"Більша частина записів побачать світ уперше, багато з них - рідкісні тексти, що свідчать про високу культурну модель життя наших предків. Зібраний та розшифрований традиційний ігровий фольклор української дитини буде корисним вихователям дошкільних закладів, вчителям музики, учням і студентам. Велику надію покладаю на нову свідому і освічену генерацію батьків, яким не байдуже наше минуле, сучасне і , головне, майбутнє. Адже смаки сучасних дітей визначатимуть рівень культури завтра.", - говорить автор Марія Пилипчак, хормейстер Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Г. Г. Верьовки, керівник дитячого фольклорного ансамблю "Цвітень".

Тексти та ноти збірника впорядковані таким чином, щоб малеча і дорослі одноразово розвивали свій творчий потенціал, працюючи над ритмом, співом та розвитком музичної пам'яті. Уроки до збірника можна використовувати як взірець в роботі з малятами та дітьми різногоо віку, а також молодими батьками. Тут подано не лише твори традиційної народної спадщини для вивчення, але і спосіб її передачі. До посібника додається диск, записаний ансамблем "Цвітень".Це вже п»ята збірка з цієї серії видань.

"Не можна переоцінити важливість виховання дітей та роль книги в цьому процесі. Я, як мати, можу відзначити нестачу якісної дитячої літератури, що формує світогляд підростаючого українця. Книги Марії Пилипчак не тільки представляють реальну українську традицію, а оживляють її, осучаснюють та вчать дітей шанувати своє, українське", — коментує видання збірки керівник Фундації Вільні Люди Інна Левус.

Контактна особа: 097 899 53 04, Лілія
Уляна Супрун
Відкрита презентація-обговорення діяльності "Вільних Людей"

Київ, 1 березня
Разом - ми можемо все!

Де? м. Київ, вул. Ярославів вал, 9
Коли? 1 березня о 19:00
(для тих, хто не в Києві - буде live-video з можливістю задавати запитання та спілкуватись). Реєстрація - тут.

Що буде?
Штаб "Вільних Людей" розповість про ключові досягнення та успіхи.
Окреслимо плани на найближчий час.
Поспілкуємось з кожним бажаючим, хто вважає себе Вільною Людиною та хоче працювати для досягнення єдиної мети - Вільної України. Це - обговорення, синхронізація для ефективної дії.

Чекаємо кожного! Творимо зміни разом!
Уляна Супрун
Поезія, народжена Майданом

Харків, 23 лютого
23 лютого (п'ятниця) у Чернігові відбудеться творчий вечір поета-пісенника Віктора Погуляя «Поезія, народжена Майданом».

Де? м. Чернігів, ЧНПУ ім. Т. Шевченка (м.Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 53)
Коли? 23 лютого о 15:00
Запрошуємо всіх бажаючих!

Також запрошуємо відвідати о 13:00 відкриття виставки «Небесна сотня в наших серцях», що відбудеться в Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва (м. Чернігів, вул. 63).

Організатори: Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва, Благодійний фонд ім. Софії Русової, Фундація Вільні Люди.
Уляна Супрун
Чаювання з Сергієм Василюком

Харків, 21 лютого
Де? м.Харків, вул. Гіршмана, 9/27 (клуб "Шостий кут")
Коли? 21 лютого 19:00
Участь безкоштовна.

Запрошуємо харків'ян і представників ЗМІ зустрітись за чашкою чаю з лідером гурту "Тінь Сонця" Сергієм Василюком. Поговоримо про:
  • чому так важливо розвивати саме українську культуру
  • як за допомогою музики перемогти у війні
  • чому митці не можуть стояти осторонь державних процесів
Контактна особа: 093 784 14 73, Дмитро
Уляна Супрун
Чаювання "Український консерватизм ХХІ ст."

Київ, 16 лютого
Коли? 19:00
Де? прес-зал Української Інформаційної Служби
(м.Київ. вул. Ярославів Вал, 9)

Український консерватизм ХХІ ст. Перезавантаження

Поговоримо за чашкою чаю з професором Igor Pecheranskyi, доктором філософських наук, про:
- актуальність правих ідей, виявлення їх модернізаційного і цивілізаційного потенціалу України в нових реаліях
- чому консерватизм - це НЕ реакція на кризу в Україні
- український консерватизм - конкурентноспроможна ідеологія, в основі якої знаходиться захист державних інтересів та прагматизм

Модератор заходу - Володимир Наконечний, кандидат історичних наук, викладач кафедри міжнародних відносин КНУКіМ, громадсько-політичний діяч.

Де? м.Київ, вул. Ярославів вал, 9
Коли? 16 лютого о 19:00
Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації.

Проект "Чаювання Вільних" – зустрічі з цікавими людьми, піднімати цікаві теми з площини світогляду, формувати середовище людей державницького руху.
Уляна Супрун
Чаювання з Миколою Марченком

Київ, 9 лютого
Коли? 19:00

Де? прес-зал Української Інформаційної Служби

(м.Київ. вул. Ярославів Вал, 9)

Президент чи парламент: хто визначає курс країни?

Про це поговоримо за чашкою чаю з Миколою Марченком, експертом з конституційного та виборчого права Асоціації українських правників.

Чи є становлення парламентаризму запорукою успішності країни? Для чого потрібна конституційна реформа? Які повноваження слід залишити за Президентом України? Чому Доктрина Верховенства парламенту - безальтернативний шлях для України? Розглянемо практику Конституційного Суду Молдови щодо функціонування інституту тимчасового президента, поговоримо про формування відповідальної політики через становлення традицій національного парламентаризму.

Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації.

Довідка: Mykola Marchenko - експерт з конституційного та виборчого права Асоціації українських правників. Займається науковим дослідженням проблематики правового статусу Президента України, модернізації законодавчого процесу в Україні, реформування Конституційного Суду України та проблематики інституту конституційної скарги, виборчого права. Веде практичну діяльність у сфері законодавчого процесу та виборчого права. Автор ряду наукових та політичних публікацій. Громадську діяльність розпочав у 2003 році. У сфері конституційної юриспруденції з 2007 року. З 2014 року професійно займається науковою та викладацькою діяльністю.
Уляна Супрун
Презентація книги "Весна 1918 року: у боротьбі за Запоріжжя"
28 січня у Запоріжжі презентують книгу "Весна 1918 року: у боротьбі за Запоріжжя" - спогади учасників революції, українських бійців. Книга видана за сприяння Фундація Вільні Люди.

Минуло сто років від подій, які засвідчили волю українського народу до єдності та самостійності. Українська революція 1917–1921 років остаточно викристалізувала ідею державної незалежності, що стала основою подальшого українського визвольного руху. Сьогоднішня Україна - спадкоємиця столітніх державницьких традицій.

Книгу презентують:
Yuriy Shchur - письменник, краєзнавець, кандидат історичних наук, директор Запорізького науково-дослідного центру "Спадщина"
Дмитро Харьков - координатор Самооборона Майдану Запоріжжя - Вільні Люди.

Початок презентації о 16:00 в Обласному центрі молоді (приміщення Запорізького медіацентру). Вхід - вільний.
Уляна Супрун
Сильні духом
Київська міська державна адміністрація, 15:00

Одноденний захід "Сила духу" - місце, де зустрінемося з Максимом Музикою (ветераном Збройних Сил України), Джосом Луіз Санчезом (ветераном армії США), Євгенієм Ковалем (автором проекту "Міжнародні змагання Ігри Героїв"), Костина Івоною, Денисовим Артемом.

Будемо говорити про адаптацію та соціалізацію ветерана після отримання важкого поранення у різних країнах, будемо переймати досвід американських колег у адаптації після важких травм, так як це є надзвичайно актуально для українців.

Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації.
Уляна Супрун
Курси з юридичної грамотності
Київ, 24 грудня

Коли? 19:00

Де? прес-зал Української Інформаційної Служби
(м.Київ. вул. Ярославів Вал, 9)

Лекція 1: Вибори - установчий засіб циркуляції еліт.
Лектори: Костицький Василь і Марченко Микола

Якщо Вас цікавить, як здійснювати спостереження на виборах; які є аспекти їх проведення; як вибори впливають на життя суспільства та формування політичних еліт - приходьте та дізнайтесь!

Щосереди ми збиратимемось та обговорюватимемо ці та інші питання. Всього попереду на Вас чекає 10 лекцій.

Низка заходів - продовження кампанії "Вільний вибір" та відбувається в рамках співпраці Фундації Вільні Люди та Асоціації українських правників.

Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації.
Уляна Супрун
Киян запрошують на традиційні вечорниці
Вечорниці НА Валу, 13 грудня о 18:00, вул. Ярославів вал, 9, вхід вільний. Дрес-код - українська вишиванка або однострій.

На хлопців і дівчат чекають танці, співи, ігри та розваги, ворожіння, частування традиційними стравами, яскрава фотозона та цікаве спілкування. Саме на вечорницях можна зустріти "братів за духом", та навіть... кохання.

Андріївські вечорниці - традиційний для українців вид дозвілля. Свято пов'язано з давніми прикметами та зимовими прогнозами.

"Ми вирішили нагадати киянам про давні українські традиції. Це - чудова альтернатива сучасним вечіркам у клубах, які часто є аморальними та пропагують "споживництво" у молоді. Вечорниці ж - змістовне святкування, що дійсно духовно збагачує молодь", - говорить Інна Левус, керівник Фундації Вільні Люди.

Організатори: Національний Альянс - Київ, Фундація Вільні Люди та Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК.
Уляна Супрун
Чаювання з Антоном Мартиновим

Київ, 15 грудня
Коли? 19:00

Де? прес-зал Української Інформаційної Служби

(м.Київ. вул. Ярославів Вал, 9)

За чашкою чаю зустрінемося з виконавчим директором видавництва «Наш Формат». Поговоримо про те, у якому стані зараз знаходиться книговидання в Україні: що читають українці та які перспективи просування видавничих проектів у світі.

Крім того, Антон Мартинов розповість, як займаючись улюбленою справою, побудувати успішний бізнес та у чому секрет збільшення тиражів "Нашого Формату" від 12 тис. до 400 тис. на рік?

Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації.

Довідка: Антон Мартинов – підприємець, співвласник та CEO видавництва «Наш формат». У 2016 році увійшов до рейтингу «Люди Нового Времени» журналу «Новое время» за «популяризацію світових інтелектуальних бестселерів в Україні».

«Наш формат» працює на українському ринку книговидання вже 11 років. За останні роки видавництво випустило у світ понад 100 нових книжок - паперових та електронних. Серед них — книжки Нобелівських та Пулітцерівських лауреатів, бестселери New York Times, The Economist та Financial Times. Інтернет-магазин, 500 точок продажу, 2 книгарні, а також доступність на Google Play, iTunes, Kobo – це також про «Наш Формат».
Уляна Супрун
Чаювання з Майєю Москвич

Київ, 8 грудня
Коли? 19:00

Де? прес-зал Української Інформаційної Служби

(м.Київ. вул. Ярославів Вал, 9)

Зустрінемося з бійцем 1-го батальйону оперативного призначення резервістів імені Героя України генерала Сергія Кульчицького, Майєю Москвич. За чашкою чаю матимемо нагоду подивитись зсередини на тему жінок в зоні АТО.

Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації.

Довідка: Майя Москвич – активістка волинського Євромайдану, член ГО «Національний Альянс», боєць АТО. Під час Революції Гідності була засуджена до домашнього арешту за акцію з перевернутим портретом Януковича. За час перебування у зоні Антитерористичної операції, вона була бійцем Нацгвардії імені Кульчицького та батальйону «Гарпун». Зараз працює у Полку поліції особливого призначення «Миротворець».
Уляна Супрун
Чаювання з Юрієм Щуром

Запоріжжя, 2 грудня
Коли? 15:00
Де? м. Запоріжжя, проспект Соборний, 185

Участь безкоштовна, за умови попередньої реєстрації, кількість запрошених обмежена.

На Чаювання з Юрієм Щуром поговоримо про участь Запоріжжя в історичному минулому та сенс боротьби і здобуття незалежності.

Довідка: Юрій Щур - український історик, кандидат історичних наук. Директор Запорізького науково-дослідного центру «Спадщина». Автор книг «Перші ластівки» організованого спротиву: українські націоналістичні організації в Запоріжжі (1940–1941 рр.), «Діяльність ОУН на Наддніпрянщині (1942-1943 рр.)», «Діяльність підпілля ОУН(р) на території Запорізької області у 1942–1943 роках» та ін., автор багатьох статей та історичних досліджень.
Уляна Супрун
Презентація дослідження "Становище української мови в 2017 році"

Київ, 10 листопада
Коли? 19:00
Де? прес-зал Української Інформаційної Служби
(м.Київ. вул. Ярославів Вал, 9)

До Дня української писемності та мови, запрошуємо на зустріч з координатором руху "Простір свободи" Тарасом Шамайдою.

Ґрунтуючись на результатах аналітичного дослідження "Становище української мови в 2017 році", знайдемо відповіді на запитання:

Які законодавчі зміни у мовній сфері відбулися за останній рік і як вони впливають на суспільні процеси? Скільки людей розмовляють українською та іншими мовами і як громадяни ставляться до законодавчого захисту української мови?
Яка частка газет, журналів та книг видається українською? Який відсоток україномовних програм на телебаченні і українських пісень на радіо і як цей показник змінюється з роками?
Чи всюди споживач може отримати обслуговування українською у кав'ярнях та магазинах? Як змінюється мова навчання у школах? Що відбувається з українською мовою на окупованих територіях Донбасу та Криму?
Уляна Супрун
Фестиваль до Дня української писемності і мови

Одеса, 11 листопада
Коли? 11 листопада, 17:00
Де? Одеська обласна філармонія
вул. Буніна, 15

В Одесі відбудеться Фестиваль сучасної української літературної творчості, присвячений Дню української писемності та мови.

Організують захід Вільні Люди. Одеса, Фундація Вільні Люди та Самооборона Майдану Одеси за підтримки Управлінь культури міста та області.

У програмі заходу - українські письменники й поети Одещини представлять свої доробки, а твори українських авторів читатимуть актори Українського театру. Читання супроводжуватимуть музиканти, зокрема одеські композитори та викладачі консерваторії.

Також буде розгорнуто виставку одеських художників. Тематика виставки – героїзм українського народу під час Революції Гідності та опору російській агресії на сході, карикатури на злободенну тематику.

За матеріалами заходу планується видання збірки із творами учасників «Сучасна українська літературна творчість. Одеса. 2017 рік», ілюстрований роботами митців, представлених на виставці.

Захід триватиме близько двох годин, вхід вільний.
Уляна Супрун
Чаювання з Миколою Княжицьким

Київ, 29 вересня
Коли? 19:00
Де? прес-зал Української Інформаційної Служби
(м.Київ. вул. Ярославів Вал, 9)

Зустрінемося з головою Комітету з питань культури і духовності, народним депутатом Миколою Княжицьким. Обговоримо законопроект №5670д "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та те, чи обмежує він права національних меншин.

Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації та підтвердження організаторів.

Довідка: Микола Княжицький - журналіст, народний депутат України, голова Комітету з питань культури і духовності.
Законопроект №5670д "Про забезпечення функціонування української мови як державної" дає Україні реальний шанс побудувати цілісну систему розвитку, захисту і підтримки української мови. Цей законопроект спрямовано на реалізацію вимоги статті 10 Конституції: "Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України". Вимоги, невиконання якої вже призвело до тяжких наслідків, у т.ч. сприяло російській збройній агресії в Криму й на Сході України і далі загрожує незалежності й цілісності держави.
Уляна Супрун
Чаювання з митцями "Музичного Батальйону"

Київ, 22 вересня
Коли? 19:00
Де? прес-зал Української Інформаційної Служби
(м.Київ. вул. Ярославів Вал, 9)

За чашкою чаю зустрінемося з музикантами платформи "Музичний батальйон" - Сергієм Файфурою, Василем Лютим та Євгеном Романенком. Головна тема - як квоти на радіо впливають на українських виконавців та як серед різноманіття пісень не загубити українську.

Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації та підтвердження від організаторів.

Довідка: "Музичний Батальйон" - творче об'єднання музикантів і митців, яким не байдуже, якою буде в майбутньому Україна. Регулярно відвідує міста прифронтової зони та військові частини на сході, роблячи свій вклад у боротьбу з ворожою окупацією інформаційного та культурного простору України.

Закон "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)" запроваджує на радіо квоти на пісні українською мовою та ведення програм українською мовою.

Радіостанції зобов'язані транслювати у часових проміжках з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 щонайменше 25% пісень українською мовою та вести протягом доби щонайменше 50% програм українською мовою.

Загалом закон передбачає:
- встановити 35-відсоткову квоту на пісні українською мовою для часових проміжків з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00;
- квота вводиться поступово: протягом першого року – 25%, другого – 30%, третього – 35%;
- для радіостанцій, в яких ліцензією передбачено, що вони більше 60% продукту мовлять мовами ЄС, встановлюється пільгова квота на пісні українською мовою – 25%;
- квота на українську мову ведення ефіру – 60%;
- квота на мову ведення ефіру також вводиться поступово: протягом першого року – 50%, другого – 55%, третього – 60%.
Уляна Супрун
Чаювання з творцями українського фільму "Червоний" - Кокотюхою Андрієм та Заза Буадзе.

Київ, 11 вересня
Коли? 19:00
Де? прес-зал Української Інформаційної Служби
(м.Київ. вул. Ярославів Вал, 9)

Обговоримо не лише процес створення та ідею "Червоного", а й яким чином український кінематограф протидіє російській збройній агресії.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації.

Довідка: "Червоний" - український історичний фільм, однойменна екранізація роману Андрія Кокотюхи. Письменник став також сценаристом стрічки. Кінофільм створено за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Фільм вийшов у прокат 24-го серпня. Повнометражний ігровий фільмрежисера Зази Буадзе за сценарієм Андрія Кокотюхи розповідає про командира УПА, який підняв повстання у сталінському концентраційному таборі.
Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко повідомив, що за перший вікенд "Червоний зібрав 1 465 075 гривень.
Уляна Супрун
Чаювання з Уляною Супрун

Київ, 30 серпня
Коли? 19:00
Де? прес-зал Української Інформаційної Служби
(м.Київ. вул. Ярославів Вал, 9)

Говоритимемо про необхідність бути архітекторами нових ідей, нести правду і боротися за неї, викорінювати совок шляхом упевнених відповідальних рішень.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації.

Медична реформа, запропонована командою Міністерства охорони здоров'я, викликала неабияке зацікавлення. Однією з ключових змін – є нова модель фінансування медицини, яка передбачає принцип "гроші ходять за пацієнтом". Разом із тим команда втілює й інші важливі зміни.
Це запровадження міжнародних протоколів лікування. Це програма "Доступні ліки", яка забезпечує пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу необхідними ліками безкоштовно або з незначною доплатою. Це створення сучасної мережі кардіоцентрів, яка працюватиме 24/7/365 і гарантуватиме пацієнтам безкоштовні невідкладні стентування при інфаркті міокарда. Це скасування інституту головних позаштатних лікарів та створення груп експертів з різних галузей медицини. Це запуск у пілотному режимі електронної системи охорони здоров'я eHealth. А також інші зміни, за якими можна слідкувати на сторінці в.о. міністра: https://goo.gl/YSMFbZ

Довідка: Уляна Супрун – в. о. міністра охорони здоров'я України, професійний лікар, громадський діяч. Народилася 1963 у Детройті, США, де вона зростала, ходила до української церкви, змалку була в Пласті. Згодом здобула фах лікаря-радіолога, жила та працювала у США. Восени 2013 року разом із чоловіком Марком вирішили переїхати до України. Відтак 29 листопада під час революції була в Києві на Майдані. Уляна працювала в медичній службі, згодом очолила гуманітарні ініціативи Світового Конґресу Українців та заснувала громадську організацію "Захист Патріотів" та стала директором Школи реабілітаційної медицини при Українському католицькому університеті. Від серпня 2016 року працює виконувачем обов'язків міністра охорони здоров'я України.
Чаювання з Ігорем Козаком

Київ, 25 серпня
Коли? 19:00
Де? прес-зал Української Інформаційної Служби
(м.Київ. вул. Ярославів Вал, 9)
Вхід вільний за умови попередньої реєстрації.

Чи шанує Україна своїх Героїв так, як шанують їх за кордоном? Не багатьом відомо, хто такий Пилип Коновал і якою хоробрістю, відданістю та патріотизмом він відрізнився, воюючи у складі Канадських Експедиційних Сил під час Першої світової війни. Пилип Коновал - єдиний українець-кавалер Хреста Вікторії, найвищої та найпочеснішої нагороди за мужність перед лицем ворога, якою можуть бути нагороджені військовики з країн, підлеглих Британській короні.

Українець, ім'я якого вписане золотими літерами у військову історію перемог Першої світової війни. 22 серпня у Франції відбулось відкриття алеї Пилипа Коновала, кошти на облаштування якої зібрано силами української громади в Канаді.

Про те, чому так важливо вшановувати українських героїв розповість Ігор Козак.

Довідка: Ігор Козак - військовий і політичний експерт (Оттава-Вашингтон), Радник офісу екс-прем'єр-міністра Канади Стівена Харпера, членів парламенту Канади та членів Конгресу США з питань російської агресії проти України і Заходу.

Громадянин Канади українського походження. Перший український емігрант, який закінчив Королівську військову академію Канади, офіцер та дипломат ЗС Канади, НАТО, ООН, ОБСЄ (у відставці), відзначений урядовими нагородами за заслуги в Канаді та за її межами (в так званих "гарячих точках").

Будучи одним із провідних діячів української громади північної Америки та директором Ліги українців Канади, приділяє багато зусиль неприбутковій роботі в діаспорі й Україні.

Від самого початку російської агресії суттєво допомагає Україні, а саме: займається питаннями виділення й контролем за постачанням на фронт військової допомоги Заходу; лобіюванням інтересів України в світі; пропагуванням української тематики у міжнародних ЗМІ, мозкових центрах.

Один з ініціаторів канадського фонду "Приятелі Збройних Сил України", який за останніх два роки надав майже на мільйон доларів гуманітарної допомоги військовослужбовцям (безпосередньо у зоні конфлікту) та їхнім сім'ям.
Чаювання з Євгенієм Ковалем

Київ, 3 серпня
Коли? 19:00
Де? прес-зал Української Інформаційної Служби
(м.Київ. вул. Ярославів Вал, 9)
Вхід вільний за умови попередньої реєстрації.

3 серпня відбудеться зустріч за чашкою чаю з організатором і керівником проекту "Ігри Героїв" Євгенієм Ковалем. Тема розмови: "Чи можливе нормальне життя після травми, або Перемога сили духу над тілом".

"Ігри Героїв" - це проект, який об'єднав навколо себе людей, які не згодні з поняттям "з обмеженими можливостями" і вважають, що всі обмеження - лише в голові. Основою спільноти стали хлопці, які внаслідок участі у бойових діях отримали важкі поранення і, всупереч статусу людини з інвалідністю, ведуть активний спосіб життя та займаються спортом.

"Ігри Героїв" – це всеукраїнські аматорські спортивні змагання, які проводяться з метою виявлення найбільш фізично підготовленого атлета серед людей з інвалідністю. Змагання відбуваються протягом року в різних містах країни.

Підготовка до змагань відбувається шляхом професійно розробленого тренувального процесу кваліфікованими спеціалістами з функціонального тренінгу. Власним прикладом учасники доводять, що обмежень не існує.
Чаювання з Іларіоном Павлюком

Київ, 21 липня
Коли? 18:00
Де? прес-зал Української Інформаційної Служби
(м.Київ. вул. Ярославів Вал, 9)
Вхід вільний за умови попередньої реєстрації.

Тема обговорення - як розпізнати та протидіяти пропаганді.

Невід'ємною складовою гібридної війни, яка відбувається в Україні, є інформаційна. Кожен громадянин повинен вміти критично мислити та відрізняти об'єктивну інформацію від фейкової, адже це - основи медіаграмотності та державної безпеки в цілому.

Під час зустрічі Іларіон Павлюк розповість про базові принципи роботи пропаганди, механізми впливу та протидії.

Довідка: Іларіон Павлюк працює в сфері медіа 20 років. Починав диктором на радіо та журналістом в газеті, пізніше став спецкором телеканалу "Інтер" на Близькому Сході. Продюсер і співзасновник продакшн "IVORY Films" (до ребрендингу - TheShowTime), автор документальних фільмів "ДНК - портрет нації", "Код нації", "Звичайні зомбі" (телеканал "Україна"), "Рівень секретності 18" (телеканал "1+1") та багато інших.
Презентація книги "Відплата" Леоніда Мосендза

Ужгород, 7 червня
Коли? 18:00
Де? вул. Соборна, 89, Вінниця

Книгарня Є та Українська видавнича спілка імені Ю. Липи за інформаційної підтримки Фундація Вільні Люди запрошують на презентацію книжки Леоніда Мосендза «Відплата», яка відбудеться 7 червня у Вінниці, вул. Соборна, 89, за участю упорядника Станіслава Федорчука.

Вперше після 1941 року за стрияння Фундації Вільних Людей перевидано збірку новел Леоніда Мосендза (120-річчя якого відзначаємо цього року) «Відплата». Героями збірки стали представники європейського Середньовіччя, зокрема райнбурзький барон Карл («Птах високого лету»), венецієць Франческо Пачіолі («L`ha pagata»), Папа Римський («Відплата»), філософ Григорій Сковорода («Мінерва»), історії яких вкотре демонструють відданість Мосендза темі героїчного духу, родовій і національній гідності, а головне – вартості вчинків, які освячені благородною, високою помстою, що розуміється і здійснюється не як підлість, а як вищий прояв особистої відповідальної жаги до справедливості, перемоги, панування.

Станіслав Федорчук – український політолог, публіцист, автор книги «Демонтаж лицемірства» (видавництво «Смолоскип»). Випускник історичного факультету Донецького національного університету (1998-2003, магістр політології з відзнакою). Голова Донецької організації МНК (2001-2003). До побиття 22 січня 2014 року жив у Донецьку, нині переселенець. З квітня 2017 року Голова Правління громадської організації «Українська народна рада Донеччини та Луганщини». Нагороджений відомчою нагрудною відзнакою СБУ «Хрест доблесті» ІІ ступеня (2009). Лауреат премії ім. Якова Гальчевського у номінації «За публіцистичну діяльність» (2014).


Книга видана коштом Фундація Вільні Люди.
Презентація книги "Відплата" Леоніда Мосендза

Ужгород, 1 червня
Коли? 19:00
Де? кафе-музей "Під замком"
(вул. Івана Ольбрахта, 3)
Деталі - тут.

"Вперше в історії сучасної України вийшла друком збірка новел Леоніда Мосендза "Відплата". Героями збірки є представники європейського Середньовіччя, зокрема райнбурзький барон Карл ("Птахи високого лету"), венеціанець Франческо Пачіолі ("L'ha pagata"), Папа Римський ("Відплата"), філософ Григорій Сковорода ("Мінерва"), історії яких вкотре демонструють відданість Мосендза темі героїчного духу, родовій та національній гідності, а головне – вартості вчинків, освячених благородною, високою помстою, що розуміється і здійснюється не як підлість, а як вищий прояв особистої відповідальності, жаги до справедливості, перемоги, панування", - говорить Станіслав Федорчук, політолог, громадський діяч, Голова Правління громадської організації "Українська народна рада Донеччини та Луганщини", що презентуватиме книгу.

Книга видана коштом Фундація Вільні Люди.
Чаювання з Володимиром В'ятровичем

Київ, 24 травня
Коли? 19:00
Де? прес-зал Української Інформаційної Служби
(м.Київ. вул. Ярославів Вал, 9)
Вхід вільний за умови попередньої реєстрації.

Запрошуємо відвідати захід цікавого формату - розмову за чаєм з Volodymyr Viatrovych, громадським діячем, головою Український інститут національної пам'яті, екс-директором Архіву СБУ.

Головна тема - проект закону "Про державні та інші свята, пам'ятні дати і скорботні дні".

В Україні найближчим часом може бути скасовано вихідні 2 і 9 травня. У законопроекті пропонується не відзначати 1 і 2 травня і перенести вихідний день з 9 травня на День пам'яті і примирення 8 травня.

"1 і 2 травня були встановлені як масові свята і вихідні дні з перших років більшовицької влади і впроваджувалися на підтримку соціально-політичних рухів. Зараз ці свята перестали відповідати першочерговому значенню. Їхній зміст з часом нівелювався. Оскільки вони не є подіями української держави, історико-культурними традиціями українського народу, їм не може бути привласнений статус державного свята", - зазначив В'ятрович у пояснювальній записці до законопроекту.
Презентація книги "Відплата"
Леоніда Мосендза

Харків, 12 травня
Коли? 18:30, 12 травня
Де? Книгарня "Є", м.Харків, вул. Сумська, 3
Вхід вільний

Презентація відбудеться за участі Станіслав Федорчук, українського політолога, публіциста, випускника історичного факультету Донецького національного університету, голова Донецької організації Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК (2001—2003), голови Правління громадської організації "Українська народна рада Донеччини та Луганщини".

Уперше після 1941 року, завдяки сприянню Фундація Вільні Людиперевидано збірку новел Леоніда Мосендза (120-річчя якого відзначаємо цього року) "Відплата" (УВС ім. Ю. Липи). Героями збірки стали представники європейського Середньовіччя, зокрема райнбурзький барон Карл («Птах високого лету»), венецієць Франческо Пачіолі («L`ha pagata»), Папа Римський («Відплата»), філософ Григорій Сковорода («Мінерва»), історії яких вкотре демонструють відданість Мосендза темі героїчного духу, родовій і національній гідності, а головне – вартості вчинків, які освячені благородною, високою помстою, що розуміється і здійснюється не як підлість, а як вищий прояв особистої відповідальної жаги до справедливості, перемоги, панування.

Вхід вільний.
Медіапартнер заходу – тижневик Tyzhden (Український Тиждень).
Презентація книги "Коли захиталося небо, або "V" означає "Вільні""
Лілії Мусіхіної

Одеса, 30 квітня
Коли: 30 квітня (неділя), 16:00
Де: Одеська обласна наукова бібліотека ім. М.Грушевського, вул. Троїцька 49/51
Контактний номер: 050 490 24 91
Вхід вільний.

Одесо, зустрічай Ліля Мусіхіна - волонтера, учасницю Революції Гідності, члена Вільні Люди з презентацією книги "Коли захиталося небо, або "V" означає "Вільні"!
Презентація книги "Коли захиталося небо, або "V" означає "Вільні""
Лілії Мусіхіної

Київ, 11 квітня
Коли: вівторок, 11 квітня, о 18:00
Де: Книгарня Є (м.Київ, вул.Лисенка, 3)
Вхід вільний.

За словами автора, ця книга - художній роман на основі біографічних даних та рельних подій. Тут є багато персонажів, серед яких реальні люди: Вишиванка, Андрій Левус, Микола Бігус (Зелений), та багато інших, які після прочитання обов'язково влізнають себе. Головний герой — збірний, тобто він увібрав в себе риси багатьох. Це роман про становлення, про звільнення нації.
Тренінг з надання першої долікарської допомоги

Харків, 25-26 березня
Коли: 25-26 березня (з 9:00 до 18:00)
Де: Харків
Інструктори: Patriot Defence / Захист Патріотів
Вартість: безкоштовно
Організатори: Фундація Вільні Люди та Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК
Для участі необхідна попередня реєстрація.

Під час занять учасники зможуть отримати як теоретичні, так і практичні навички з надання першої допомоги. Адже спочатку на місці пригоди опиняються не працівники швидкої чи лікарі, а звичайні люди. Саме вони можуть відразу зреагувати і надати допомогу, необхідну для збереження життя людини до прибуття спеціалістів.

Тренінг проводять висококваліфковані інструктори, які проходили навчання не тільки в Україні,а й в США, кожен з інструкторів має ліцензію.
Презентація і обговорення
книги "Відплата" Леоніда Мосендза

Київ, 17 березня
Коли: 17 березня, 19:00
Де: Київ, вул. Ярославів вал, 9
Для участі необхідна попередня реєстрація.

У час війни й революції ми повертаємося до справжніх чеснот, до справжнього життя, де метал дорожче за золото, де дії важливіші за мільйони слів.
Ця книга мала вийти саме зараз, у час нового середньовіччя.
Читайте її, будьте лицарями. Не розмінюйтеся на дурниці. Живіть за принципом: кожен день – останній. Бийте за принципом: один удар - одна смерть.
Саме так народжується Орден Нових Вільних Людей Ідеї та Чину.

Презентуватимуть:
Serhiy Kvit, 9-й Міністр освіти і науки України, літературознавець, педагог
Андрій Левус, Голова Проводу "Вільні Люди", народний депутат
Віктор Рог, головний редактор газети "Шлях Перемоги", публіцист.

Формат заходу: презентація та обговорення за чаюванням.
Презентація діяльності групи
"Інформаційний спротив"

Київ, 10 березня
Коли: 10 березня, 19:00
Де: Київ, вул. Ярославів вал, 9
Для участі необхідна попередня реєстрація.

Запрошуємо на розмову - чаювання з Dmitry Tymchuk, Yury Karin та Константин Машовец говоримо про групу "Інформаційний Спротив": три роки боротьби.

Група ІС, почавши роботу 2 березня 2014 року, була першою волонтерською ініціативою, яка почала надавати громадськості об'єктивну інформацію про російську агресію.

Про що будемо говорити:
1. Історія та головні здобутки ІС
2. Книга "Вторгнення в Україну: хроніка російської агресії"
3. Дискусія: інформаційна безпека в контексті гібридної агресії

Формат заходу: презентація та обговорення за чаюванням.
Контакти
+38 096 188 37 93
vilnifound@gmail.com
Київ, вул. Ярославів вал, 9