"Ігри Героїв" - це проект, який об'єднав навколо себе людей, які не згодні з поняттям "з обмеженими можливостями" і вважають, що всі обмеження - лише в голові. Основою спільноти стали хлопці, які внаслідок участі у бойових діях отримали важкі поранення і, всупереч статусу людини з інвалідністю, ведуть активний спосіб життя та займаються спортом.

"Ігри Героїв" – це всеукраїнські аматорські спортивні змагання, які проводяться з метою виявлення найбільш фізично підготовленого атлета серед людей з інвалідністю. Змагання відбуваються протягом року в різних містах країни.

Підготовка до змагань відбувається шляхом професійно розробленого тренувального процесу кваліфікованими спеціалістами з функціонального тренінгу. Власним прикладом учасники доводять, що обмежень не існує.

Євгеній Коваль
організатор і керівник проекту
Проект "Ігри Героїв":
даємо "вудку", а учасники самі ловлять на неї "рибку"
Участь у бойових діях не минає безслідно. Військові отримують як психологічні травми, так і фізіологічні. Повернувшись в тил, багатьом доводиться починати життя "з нуля". Адаптуватись до мирного життя, знайти своє місце в суспільстві зовсім не просто. Саме тому так важливо забезпечити військовим адекватну реабілітаційну програму.

Про один із способів реабілітації – проект "Ігри Героїв" – на чаюванні Фундація Вільні Люди розповіли його організатор Євгеній Коваль та учасник Август.

Спорт мотивує рухатись вперед
Заняття спортом і спілкування з такими ж, як і ти - вдалий спосіб не втратити інтерес до життя, знайти мотивацію, ставити і досягати нові цілі. Усе це забезпечує проект "Ігри Героїв", створений для військових, що отримали поранення під час бойових дій. Суть проекту – не лише заняття з кросфіту та участь у змаганнях, а й допомога в пошуку роботи та зайнятості для його учасників.

"Заняття спортом підтримують не тільки фізичну форму, а й допомагають "триматись на плаву". Тобто, мотивують рухатись вперед, шукати своє місце. По суті, проект дає "вудку", а учасники самі "ловлять рибку". "Ігри Героїв" передбачають не лише тренування, спілкування, підтримку та участь у змаганнях, а й пошук зайнятості", - розповів ветеран російсько-української війни, що втратив ногу під час бойових дій, учасник "Ігор Героїв" August Crush.

За словами Evgeniy Koval, керівника проекту, на "Ігри Героїв" в Україні є великий попит серед людей з інвалідністю та військових з пораненнями. Проект не є комерційним, не приносить прибутку. "Але все попереду", - запевняє він.

Євгеній Коваль, засновник проекту
Той, хто шукає дорогу, може її знайти
"Ми постійно розвиваємось, стикаємось з проблемами та відсутністю підтримки місцевої влади. Але ніхто не здається: проект стає масштабним і ми бачимо, в якому напрямку рухатись. Головне, що "Ігри Героїв" є соціально значущим проектом", - говорить Євгеній Коваль.

Крім того, під час чаювання, Євгеній поділився з присутніми "секретами" створення соціальних проектів.

"Фундація Вільні Люди всіляко підтримує подібні ініціативи. Українці, які усвідомлюють, що відповідальність за їхні життя лежить винятково на них, здатні змінити державу. Чекати, склавши руки, - це не вихід. Адже тільки той, хто шукає дорогу, може її знайти", - говорить Іван Кішка, виконавчий директор Фундації Вільні Люди.
На Ігри Героїв мене запросили під час лікування в госпіталі. Активну фазу реабілітації я розпочав саме з занять кросфітом. Зрозумів, що не треба сидіти на місці, не треба нити і скиглити, а треба постійно працювати над собою.

Завдяки проекту я можу тренуватись разом з іншими пораненими хлопцями. І це - також певна реабілітація, бо ми маємо схожі проблеми, ми можемо допомогти чи порадити щось одне одному, підтримати. Саме цей проект дав старт для мене як для людини, що почала активно займатись спортом на постійній основі. І зараз я розумію, що це на все життя, і це вже частина мене.
Дмитренко Юрій, учасник "Ігор Героїв"