Чаювання з
Майєю Москвич
Майя Москвич: "Щаслива, що нам випала честь боротись за Україну"
На черговому заході Чаювання Вільних відбулась зустріч з Майєю Москвич - бійцем 1-го батальйону оперативного призначення резервістів імені Героя України генерала Сергія Кульчицького.

Вона розповіла про те, чому вирішила піти на фронт, взяти до рук зброю і захищати Україну в такий, здавалося б, "чоловічий спосіб.

"Я хочу змінювати історію. Тому і брала участь в Революції Гідності, була там з відкритою душею. До розстрілів думала про якусь політику, але після - все змінилось. Почалась справжня війна. Тоді всі хотіли їхати на передову, ми їздили тренуватися. Я відчувала, що моє місце - в АТО. Перший батальйон, куди я потрапила - Батальйон ім Кульчицького. Після створення "Гарпуну", я ввійшла в цей батальйон", - розповіла Майя Москвич.

Вона переконана, що кожна людина має своє місію і повинна шукати свій шлях. "Я - дівчина, але серце покликало бути на війні. Жінки мають право воювати. Звісно, треба створити систему, щоб їм було комфортно. Треба перебирати військовий досвід з-за кордону", - додала вона.

"На власному прикладі, Майя доводить, що жінка може воювати. Її думки, розповіді надихають боротись, показують, що фронт - необмежений, і кожен може знайти своє місце на війні, приносячи користь і наближаючи перемогу. Вона подолала шлях від члена громадської організації до голови, була активною під час Революції Гідності, і врешті, отримала змогу потрапити на бойові завдання. Вона знає, де може бути ефективною у війні. Кожен з нас теж повинен усвідомити свою роль і не стояти осторонь, шукаючи "відмовок"", - говорить Дмитро Куриленко, що відвідав зустріч.
Майя Москвич – активістка волинського Євромайдану, член ГО «Національний Альянс», боєць АТО. Під час Революції Гідності була засуджена до домашнього арешту за акцію з перевернутим портретом Януковича. За час перебування у зоні Антитерористичної операції, вона була бійцем Нацгвардії імені Кульчицького та батальйону «Гарпун». Зараз працює у Полку поліції особливого призначення «Миротворець».