Чаювання з Антоном Мартиновим
СЕО видавництва "Наш Формат"
А пам'ятаєте, як років п'ять тому говорили про "смерть паперових книжок"?
Експерти прогнозували, що видавництва зазнають банкрутства, а люди проміняють шарудіння сторінок на екран монітору, і добре, якщо електронної книги, а не телевізора.

Відомий вислів справедливо говорить: "Той хто читає - керуватиме тими, хто дивиться телевізор".
Цією тезою розпочалась зустріч з Антоном Мартиновим - СЕО провідного українського видавництва "Наш формат".

Ми обрали три найцікавіші (на наш погляд :) теми, що обговорювались на чаюванні. Хочеш більше? Дивись трансляцію.

А ще краще - приходь на наступні чаювання.

Чому українцям варто читати більше?
Людиною, яка не читає книги, легко керувати. Особливо сьогодні - в умовах спрощення інформації, подачі "вижимки" інформації, легко маніпулювати та закласти в свідомість потрібну ідею. Ті, хто читає книги, не ведуться на таку "вудочку".
Яким є книговидавничий бізнес в Україні сьогодні?
Колись українці були однією з найбільш читаючих націй, було багато видавництв, книг. Але ми втратили це. Залишились лише фанати своєї справи, книговидавничий бізнес не розвивався. Лише після того, як росіяни пішли з нашого ринку, з'явилась можливість будувати свій бізнес. Можливо, найближчим часом зможемо конкурувати на світовому ринку.

Говорячи про "Наш Формат", у порівнянні з минулим роком, загальний наклад виданих книг збільшився вдвічі. Так, це складна праця, адже темпи зростання - швидкі. Сама ж тенденція - хороша, і інші видавництва теж зростають шаленими темпами. Це тішить. За статистикою, якщо рахувати у валютному еквіваленті, ми експортуємо в чотири рази більше книг, ніж імпортуємо.
Що і як читають українці?
Найбільше читають художні книги. В основному, "трешові". Така історія - не лише про нас, а й про весь світ. Читають те, що друкують.

"Наш Формат" працює в ніші нон-фікшн. Читачі "Нашого Формату" - небайдужі люди, які, до того ж, розуміють ціну книги і готові її сплатити. Але все ж, дорогі книжки українці не хочуть купувати.

Є велике бажання розвивати напрямок аудіокниг. На жаль, немає майданчиків, що продають книги такого формату.
Чаювання з Антоном Мартиновим Антон Мартинов – підприємець, співвласник та CEO видавництва «Наш формат». У 2016 році увійшов до рейтингу «Люди Нового Времени» журналу «Новое время» за «популяризацію світових інтелектуальних бестселерів в Україні».

«Наш формат» працює на українському ринку книговидання вже 11 років. За останні роки видавництво випустило у світ понад 100 нових книжок - паперових та електронних. Серед них — книжки Нобелівських та Пулітцерівських лауреатів, бестселери New York Times, The Economist та Financial Times. Інтернет-магазин, 500 точок продажу, 2 книгарні, а також доступність на Google Play, iTunes, Kobo – це також про «Наш Формат».