"Відплата".
Леонід Мосендз
17 березня
Прес-зал УІС (Київ, вул. Ярославів Вал, 9)
19:00

До 120-річчя з народження українського поета і письменника Леоніда Мосендза - презентація книг "Людина покірна" та "Відплата".
Леонід Мосендз
Український письменник і поет
Народився 2 жовтня 1897 на Вінничині в родині державного урядовця. 1915 р. закінчив у Вінниці учительську семінарію. У роки Першої світової війни перебував у російській армії, потім вступив до війська УНР. Після поразки УНР емігрував.
З польської Ченстохови у 1922 році переїхав до Чехословаччини, де 1923-24 p. закінчив гімназію і вступив на хіміко-технологічний факультет Української господарської академії в Подєбрадах. 1928 р. одержує тут диплом інженера-технолога й залишається в УГА асистентом.
У 1931 р. він захищає докторську дисертацію з проблем переробки нафти, працює в лабораторіях. У час пробудження Закарпаття, Мосендз у 1937-38 p. викладає в Державній академії в Сваляві, а після окупації Закарпаття переїжджає до Братислави. У 1945 р. виїздить до Австрії.
У 1946 р., тяжко хворий на сухоти, переїжджає до Швейцарії, де в 1948 р. помирає, похований там же.
Його спадщина багата: збірка «Зодіак» (1941), три поеми («Вічний корабель» (1940), «Канітферштан» (1945) і «Волинський рік» (1948)), три збірки новел і оповідань («Засів», «Людина покірна», «Відплата») і незавершений роман «Останній пророк» (посмертне видання 1960).
Книгу презентуватимуть:
Сергій Квіт
9-й Міністр освіти і науки України
освітній і громадський діяч, педагог, літературознавець, журналіст
Андрій Левус
Голова Проводу "Вільних Людей"
народний депутат України
Віктор Рог
Головний редактор "Шляху Перемоги"
публіцист, письменник, громадський діяч
Книгу "Відплата" видано за сприяння Фундації Вільні Люди.

Обкладинка книги
Видавництво
Українська видавнича спілка ім. Юрія Липи
Дата
Київ, 2016 рік
Бібліографічний опис книги
Героями збірки стають цього разу представники європейського Середньовіччя, зокрема райнбурзький барон Карл ("Птах високого лету"), венецієць Франческо Пачіолі ("L`ha pagata"), Папа Римський ("Відплата"), філософ Григорій Сковорода ("Мінерва"), історії яких вкотре демонструють відданість Мосендза темі героїчного духу, родовій і національній гідності, а головне - вартості вчинків, які освячені благородною, високою помстою, що розуміється і здійснюється не як підлість, а як вищий прояв особистої відповідальної, жаги до справедливості, перемоги, панування. Як післямова до збірки подана рецензія Д.Донцова на вихід книги Мосендза "Відплата".
Попередня реєстрація
Для того, щоб потрапити на презентацію, просимо залишити свої дані і ми в вами зв'яжемося
Контакти:
Якщо ви матимете питання - напишіть нам vilnifound@gmail.com, телефонуйте +38 096 188 37 93 або пишіть нам в фейсбуці